Статьи

Консультації - Селянина Е.Н. - Артикс



Наша компанія надає вантажоперевезення авто, ж / д транспортом із залученням третіх осіб (за агентським договором). Нам Замовник оплатив за експедиторські послуги з перевезення даного товару, в т.ч. ПДВ 18% і потім виставив Претензію на відшкодування втрат виникли під час перевезення вантажу, сума з ПДВ 18%, оскільки це не штраф, с / фактура від них виставлятися не буде. Як нам бути, по претензії оплачувати, виділяти ПДВ 18% і всю цю суму відносити на 91 рах, ми не зможемо віднести себе на відшкодування? Для закриття претензії в бух.обліку досить виставленої Претензії, оплати і акту звірки?

Відповідає Селянина Е. Н.
( Про автора ... )

Згідно з чинним законодавством експедитор несе відповідальність перед клієнтом у вигляді відшкодування реального збитку за втрату, недостачу або пошкодження (псування) вантажу після прийняття його експедитором і до видачі вантажу одержувачу, зазначеному в договорі транспортної експедиції, або уповноваженій ним особі, якщо не доведе, що втрата , недостача або пошкодження (псування) вантажу сталися внаслідок обставин, які експедитор не міг запобігти та усунення яких від нього не залежало. Розмір відповідальності визначається з урахуванням норм, встановлених п. 1 ст. 7 Федерального закону від 30.06.2003 N 87-ФЗ "Про транспортно-експедиційної діяльності".
Так, за пошкодження (псування) вантажу, прийнятого експедитором для перевезення з оголошенням цінності, експедитор несе відповідальність перед клієнтом у розмірі суми, на яку знизилася оголошена цінність, а при неможливості відновлення пошкодженого вантажу - в розмірі оголошеної цінності (пп. 3 п. 1 ст. 7 Федерального закону N 87-ФЗ).
До пред'явлення експедитору позову, що випливає з договору транспортної експедиції, обов'язкове пред'явлення претензії організацією експедитору (п. 1 ст. 12 Федерального закону N 87-ФЗ). Претензія пред'являється в письмовій формі. До претензії про втрату, про нестачу або пошкодження (псування) вантажу повинні бути додані документи, що підтверджують право на пред'явлення претензії, і документи, що підтверджують кількість і вартість відправленого вантажу, в оригіналі або засвідчені в установленому порядку їх копії (п. 3 ст. 12 федерального закону N 87-ФЗ).
Сума відшкодування збитків (шкоди), пред'явлена ​​транспортної організаці, не зізнається об'єктом оподаткування з ПДВ, оскільки не пов'язана з реалізацією товарів, робіт, послуг (ст.39, п.1ст.146 НК РФ). Що стосується вирахування ПДВ по придбаних Вашим контрагентом товарів, то цей податок приймається до відрахування у загальновстановленому порядку відповідно до пп. 1 п. 2 ст. 171, п. 1 ст. 172 НК РФ.
Обов'язок відновлення ПДВ передбачена у випадках, зазначених в п. 3 ст. 170 НК РФ. Даний перелік є закритим і розширеному тлумаченню не підлягає. Тобто НК РФ не містить вимоги відновлювати ПДВ з вартості товарів у зв'язку з їх втратою або пошкодженням.
В силу ст. 15 ЦК України особа, право якої порушено, може вимагати повного відшкодування заподіяних йому збитків, якщо законом або договором не передбачено відшкодування збитків у меншому розмірі. Під збитками розуміються витрати, які особа, чиє право порушене, зробило або повинне буде зробити для відновлення порушеного права, втрата або пошкодження його майна.
У бухгалтерському обліку Вашого контрагента суми недостач і псування запасів списуються в дебет рахунку 94 "Нестачі і втрати від псування цінностей" з рахунків обліку запасів за їх фактичною собівартістю (Інструкція про застосування Плану рахунків).
Згідно п.6 ПБО 5/01, затвердженого наказом МФ РФ N 26н, «Фактичною собівартістю матеріально-виробничих запасів, придбаних за плату, визнається сума фактичних витрат організації на придбання, за винятком податку на додану вартість та інших відшкодовуються податків (крім випадків, передбачених законодавством Російської Федерації) ».
Товари є частиною матеріально-виробничих запасів, придбаних або отриманих від інших юридичних або фізичних осіб і призначені для продажу.
Незважаючи на той факт, що Податковий кодекс РФ не містить норми, яка зобов'язує відновлювати ПДВ при розкраданні, знищенні, зникнення майна, офіційна позиція фінансового відомства (Лист Мінфіну Росії від 20.07.2009 N 03-03-06 / 1/480, Лист Мінфіну Росії від 15.05.2008 N 03-07-11 / 194) полягає в тому, що ПДВ підлягає відновленню, оскільки товари перестали використовуватися в обкладається ПДВ діяльності. У зв'язку з цим власники товару включають суму ПДВ по зіпсованим товарам в розмір збитків по пропонованої претензії.
В кінці 2010 року законодавці планували внести поправки в ст.170 НК РФ, згідно з якими не треба буде відновлювати ПДВ в разі псування, знищення майна. Однак на даний момент часу такі поправки не внесені.

Всі питання та відповіді


Як нам бути, по претензії оплачувати, виділяти ПДВ 18% і всю цю суму відносити на 91 рах, ми не зможемо віднести себе на відшкодування?
Обліку досить виставленої Претензії, оплати і акту звірки?

Новости

Где купить бленда

На одной из семейных фотосессий, ребенок уронил мою бленду, они конечно же оплатили принесенный ущерб, но я не знал где купить замену именно такого качества. Поискал в интернете, но доставка долгая,

Держатель для iphone 5 в машину

Мобильный телефон - это то, без чего современная жизнь просто невооброзима, этот гаджет настолько уверенно и стремительно занял место в нашей жизни, что без него практически каждый буквально из дома

Игрушки на елку
Елка является одним из самых главных символов Нового года. Уже с наступлением декабря большинство людей начинает присматриваться к этим лесным красавицам, а в конце месяца практически каждая квартира


 PHILIP LAURENCE   Pioneer   Антистресс   Аромалампы   Бизнес   Игры   Косметика   Оружие   Панно   Романтика   Спорт   Фен-Шуй   Фен-Шуй Аромалампы   Часы   ЭКСТРИМ   ЭМОЦИИ   Экскурсии   визитницы   подарки для деловых людей   фотоальбомы  
— сайт сделан на студии « Kontora #2 »
E-mail: [email protected]



  • Карта сайта